هوالصّانع

در ابتدا ضمن تشکر از جنابعالی که فرصت مغتنم خود را به بازدید از سایت این شرکت اختصاص داده اید، همچنین با استعانت از الطافِ حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف به جهت تحققِ رسالت جوامع شیعه در استحکام بخشی به ارتباطات انسانی، تاریخچه ی شکل گیری این شرکت را ذکر کرده و مختصری از توانمندی های خودمان را جهت بهره برداری شما دوست عزیز به عرض می رسانم. خواهشمند است جهت کسب اطلاعات بیشتر از بخش های دیگر سایت بازدید نمایید و از طریق اطلاعات تماس موجود در سایت در برقراری ارتباط با ما تردید نفرمایید. امید است سعادت بررسی درخواستِ شما، شنیدن صدا و یا دیدار خود را نصیب ما فرمایید.

 در سال 1385 و پس از بررسی های فراوان مشخص گردید که کشور در تأمین یکی از محصولات استراتژیک خود مشکل اساسی دارد. فن آوری حاکم بر این محصول بر پایه ی دانشِ باریکه ی الکترونی بوده و پس از بررسی این فن آوری در کشورهای پیشرفته دنیا معلوم شد سابقه ای 46 ساله در این حوزه ی دانشی وجود دارد که جزءِ خطوط قرمز کشورها محسوب گشته و برنامه ریزی ویژه ای برای توسعه ی تکنولوژی در این خصوص در حال انجام است.

خوشبختانه پس از تحقیقات میدانی در داخل کشور، ساختاری دولتی وجود داشت که توانسته بود زیرساخت لازم برای این فن آوری را از هزینه های کشور تأمین نماید ولی به علت عدم دانش فنی موردنیاز و عدم انعطاف پذیری مورد انتظار، پویایی لازم را جهت اغنایِ نیاز کشور نداشت. پس از مشورت های صورت گرفته مقرر گردید یک کار گروه خصوصی فعالیت در این حوزه ی فن آوری را شروع کرده و به موازات بخش دولتی موجود، به توانمندسازیِ کشور در این حوزه کمک نماید.

تاریخچه ی 9 ساله ی این کار گروه بین سال های 1385 تا 1394 به سه بخش سه ساله تقسیم می گردد که تداوم فعالیت در این حوزه علیرغم مشکلات فراوان، نشان دهنده ی عزم راسخ افراد فعال در این حوزه است که معتقدند با در اختیار گرفتنِ دانش فنی بسیار پیچیده ی این فن آوری و همدلی لازم تا بهره برداری از نتایج این فن آوری، خواهند توانست اعتبار لازم برای کشور را حتی در خارج از مرزهای عزیزمان کسب نمایند.

اهداف محقق شده ی سه سال اول به این شرح بوده است: 1. متعهدترین و متخصص ترین پرسنل جذب این گروه شوند 2. پرسنل شرکت، خود را در حوزه های تخصصی مرتبط توانمند نمایند 3. مشاوره های خارجی انجام پذیرد و دانش فنی مرتبط بومی گردد 4. هزینه های سرمایه گذاری لازم برآورد گردد. 5. آموزش های لازم اخذ شود.

در سه سال دوم و با عنایت به در اختیار داشتن کامل دانش فنی و لزوم حفاظت از بیت المال، مقرر گردید کار گروه آموزش داده شده در این حوزه با بخش دولتی موجود همکاری نماید و سعی شود ضمن بهره برداری از زیر ساخت مهیا شده در آن ساختار دولتی و بدون هزینه کردِ اضافی، بیشترین راندمان اخذ گردد. علیرغم مزایای حاصل شده ی بیشمار در این همکاری سه ساله، متأسفانه ساختار دولتی تمایلی به ادامه ی همکاری با کارگروه خصوصی نداشت و مجوزهای لازم باطل گردید.

در سه سال آخر تمام تلاش کارگروه خصوصی معطوف به جذب سرمایه، ساخت و تأمین زیر ساختِ لازم جهت توسعه ی این حوزه ی فن آوری در کشور گردید که خوشبختانه به این مهم دست پیدا کرد علاوه بر اینکه در این بازه ی زمانی دو نمونه ی بومی شده از محصولِ استراتژیک مذکور با استفاده از زیر ساخت مهیا شده در این بخش خصوصی ساخته شد و تست های آزمایشگاهی و عملکردی آن به تأیید رسید.

پس از تکمیل چرخه ی دانشی- تولیدی محصولاتِ مبتنی بر دانشِ باریکه ی الکترون و به جهت تجاری سازی این حوزه ی فن آوری در داخل کشور، شرکت گسترش کاربرد باریکه ی الکترون در سال 1394 رسماً تأسیس گردید و فعالیتِ صنعتیِ خود را به صورت علنی شروع نمود. با توجه به در اختیار داشتن پرسنل مجرب با سابقه ی 10 ساله، پنج گروه تخصصی ایجاد گردید که ساختار دانشی این شرکتِ دانش بنیان را شکل داده اند.

رسالت اصلی شرکت گسترش کاربرد باریکه ی الکترون نمونه سازی و یا تولیدِ محصولاتی است که به نوعی به دانش و فن آوری باریکه ی الکترون مرتبط بوده و یا از این حوزه ی دانشی منشعب شده است. البته به علت استفاده از تکنولوژی بسیار بالا در این محصولات و لزوم کسب اعتماد مشتری های محترم، این شرکت آماده ی همکاری در انجام زیر پروژه های مرتبط با گروه های تخصصی شکل گرفته در خود، می باشد.

این شرکت از پنج گروه تخصصی مخابرات، مواد پیشرفته، الکترونیک قدرت، مکانیک پیشرفته و بازرگانی تشکیل شده است که متناسب با پروژه های اخذ شده، به صورت گروهی و یا مجزا به اجرای پروژه ها خواهند پرداخت. پروژه هایی مثل انواع لامپ های فرستنده ی مخابراتی، انواع شتابدهنده های الکترون، دستگاه جوشکاری با باریکه ی الکترون، قطعه سازی سه بعدی با فن آوری باریکه ی الکترون و … در قالب انسجام گروه ها و پروژه های مانند پیاده سازی انواع سیستم های خلأ، کوره های خلأ و هیدروژن، کوره های القایی، منابع تغذیه ی ولتاژ بالا، مگنتایزر و دی مگنتایزر، متالورژی پودر تنگستن، سرامیک های صنعتی، اتصال دهی سرامیک و فلز، پوشش دهی، جوشکاری و … در قالب هر گروه تخصصی به انجام رسیده است، همچنین در بخش بازرگانی، شرکت نمایندگی چندین شرکت خارجی را در برخی از حوزه های فعالیت دارا می باشد که باعث گردیده واردات کالاهای خاص در این حوزه ها با درایت لازم انجام پذیرد.

وجود زیر ساختِ چندین میلیاردی در این شرکت اعم از تجهیزاتِ کامل تست و اندازه گیری های مخابراتی، تجهیزاتِ اندازه گیری های مغناطیسی، تجهیزات فرآوری مواد فلزی و سرامیکی، دستگاه پیشرفته نشت یاب هلیومی، انواع کوره های خلأ، هیدروژنی و اکسیدی جهت عملیات حرارتی، بریزینگ، زینترینگ و … ، همچنین پرورش کادر فنی  مهندسی کارآمد، این شرکت را قادر کرده تا در حوزه ی مشاوره ی علمی به بخش های دانشگاهی و پژوهشی و همچنین ارائه ی خدمات فنی و مهندسی به بخش های صنعتی و پژوهشی کشور، پیشرو باشد.

امید است زیر سایه ی حضرت ولی عصر عجل ا… تعالی فرجه الشریف و مشارکت جنابعالی، بتوانیم گامی مؤثر در ارتقای علمی و صنعتی کشور عزیزمان ایران برداریم.

حسبنا ا… و نعم الوکیل         

مدیر عامل