الکترونیک

  • گروه الکترونیک

    الکترونیک قدرت ، کنترل ، دیجیتال

  • طراحی و ساخت مدولاتورهای تیوب­های مایکروویو پالسی و موج پیوسته از جمله Magnetron، TWT، Klystron

  • • طراحی و ساخت منابع تغذیه سوئیچینگ توان بالا برای دستگاه هایی نظیر کوره القایی و دستگاه های جوش

  • اجرای کنترل­های فرآیند صنعتی توسط PLC و HMI

  • طراحی و ساخت مدارات تست ولتاژ بالا

  • راه ­اندازی و کنترل موتورهای سروو برای میزهای حرکتی به صورت حلقه باز و حلقه بسته

  • طراحی زمین برای تجهیزات دقیق اندازه گیری

گروه الکترونیک و قدرت شرکت گسترش کاربرد باریکه الکترون

گروه الکترونیک در شرکت گسترش باریکه الکترون بر پایه نیاز هر مجموعه مدرن و صنعتی به این شاخه تشکیل شد. این گروه کار خود را با طراحی مدولاتورهای آزمایشگاهی برای ادوات مایکروویو خلأ مانند TWT شروع کرد. از بستر این تجربه و نیاز شرکت برای ساخت دستگاه­ها و مجموعه ­های خاص برای فعالیت مورد نظر خود این گروه توانایی­ های بسیاری در زمینه الکترونیک قدرت، مدارات ولتاژ بالا، طراحی مدارات دیجیتال توسط تراشه­ های برنامه ­پذیر، اتوماسیون صنعتی و کنترلرها بدست آورده است.

مدولاتورهای ادوات الکترونیک خلأ

در فرآیند ساخت و بهینه­ سازی ساختار یک تیوب الکترونیک خلأ، بدست آوردن مشخصه ­های این قطعه از اهمیت بالایی برخوردار است. مدولاتورهای این ادوات در این مرحله باید توانایی بالایی در بدست آوردن مشخصه­ های عملکردی این قطعه داشته باشد. این توانایی شامل قابلیت تنظیم برای تمامی پارامترها و اندازه ­گیری آن­ می­باشد. مدولاتور طراحی شده برای TWT به صورت کامل برای این منظور طراحی و پیاده ­سازی شده است.

منبع تغذیه برای دستگاه­ جوش باریکه الکترونی

منبع تغذیه جوش باریکه الکترونی با ایجاد سطح ولتاژ مورد نیاز برای شتاب گرفتن الکترون­ها در ستون تفنگ الکترونی توان بالایی را به صورت پیوسته ایجاد می­کند. سطح ولتاژ در دستگاه جوش باریکه الکترونی ساخته شده درحدود  85  کیلو ولت و توان آن  20 کیلو وات است.

کوره های القایی

کارشناسان ما توانایی ساخت انواع کوره های القایی برای اتصال فلزات ،ذوب ،شکل دهی و عملیات حرارتی را  دارا می باشند . ما به طور خاص تجربه ساخت کوره های القایی تحت اتمسفر خاص (خلأ و گاز) را داریم. همچنین ما توانایی طراحی و ساخت انواع کویل های کوره القایی برای کاربرد های گوناگون را داریم.

دستگاه GPR

برای انجام نقشه ­برداری از اعماق زمین استفاده از پالس­های راداری یکی از روش­های پر کاربرد است. این روش نیاز به پردازش اطلاعات با سرعت بالا دارد که یکی از بهترین قطعات الکترونیکی برای این منظور  FPGAها هستند. در دستگاه تولید شده بر مبنای روش GPR که یک کار مشترک برای گروه الکترونیک و مخابرات است برای پردازش، ثبت و انتقال اطلاعات از قطعات FPGA و میکروکنترلرهای ARM استفاده شده است.

مگنتایزر دی مگنتایزر

آهنرباهای دائم نقش مهمی را در ادوات الکترونیک خلأ بازی می کنند . دراکثر لامپهای خلأ از آهن ربای دائم برای  شکل دهی بیم الکترونی استفاده می شود. بنابر این مگنت ودی مگنت کردن آهنربا با میدان  قوی از نیازهای اصلی تولید لامپهای ماکروویو است ، به همین منظور یک مگنتایزر دی مگنتازر با انرژی 7500 ژول ساخته شد که توانایی مگنت و دی مگنت کردن انواع آهنربا از جمله SmCo  را دارا می باشد.

سیستم های کنترل دیجیتال و اتوماسیون صنعتی

کاربرد PLC و HMI در تمامی دستگاه­های صنعتی و خطوط تولید بسیار معمول شده است. در یک دستگاه جوش باریکه الکترونی تمامی مدارات الکترونیکی و شیرهای برقی و موتورها توسط یک PLC کنترل می­شود. مدارات واسط طوری طراحی و ساخته شده است که PLC توانایی کنترل آن را توسط ماژول­های مناسب دارد.

تستر ولتاژ عایقی

تستر عایقی در اندازه گیری مقاومت بین عایقها که معمولا مقاومت بالائی باید باشد به کمک ما می‏ آید . این تجهیزات با اعمال ولتاژ ثابت و بسیار بالا به عایق مورد تست و اندازه گیری جریانی که از آن عبور می کند می توانند مقاومت های بسیار بالا را اندازه گیری کنند .از دستگاه تست عایقی می توان جهت تست سوئیچهای وکیوم ، لامپهای خلآ ،تست عایق سیم وکابل ، شبکه های توزیع برق فشار قوی و تست ادواتی که جهت عایق کردن استفاده میکنند و در بسیاری از کاربردها ی دیگر استفاده نمود .گروه الکترونیک قدرت تجربه ساخت تسترهای ولتاژ عایقی تا ولتاژ 100 کیلو ولت را دارا می باشد.

کپی رایت - Ebadgroup